Nieuws Binnenland

AEX sluit weer met kleine winst

Vrijdag 18 juni 2010 17:56

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de Amsterdamse effectenbeurs is vrijdag na een rustige handelsdag opnieuw met een kleine winst gesloten. Bij gebrek aan richtinggevend nieuws zat er weinig beweging in de koersen op de belangrijkste beurzen in Europa.

De AEX-index van meest verhandelde fondsen aan het Damrak eindigde 0,80 punten hoger op 336,06 punten, een winst van 0,2 procent. De MidKap-index van middelgrote fondsen sloot 0,2 procent (1,11 punten) hoger op 539,47 punten. De hoofdgraadmeter in Parijs won 0,1 procent. Londen en Frankfurt gingen met een verlies van 0,1 procent het weekeinde in.

Hoewel de handelsdagen vaak grillig verliepen leken de Europese beurzen afgelopen week enige afstand te nemen van de zorgen over de Europese schuldencrisis. De AEX sloot afgelopen week elke dag met winst en stond daardoor vrijdag aan het einde van de dag 10,5 punten (3,2 procent) hoger dan een week eerder.

Weinig grote uitslagen

Vrijdag waren er weinig grote uitslagen in de AEX en MidKap. De vastgoedfondsen Corio, Wereldhave en Unibail-Rodamco waren vrijwel de hele dag bovenin de AEX te vinden en sloten met winsten van 0,9 tot 1,2 procent.

In de middag klommen TNT, Wolters Kluwer, ASML en Air France-KLM nog hoger met winsten van 1,4 tot 2,1 procent. MidKapper Crucell won 2 procent zonder direct aanwijsbare reden.

Enkele uitschieters

Alleen de lokale markt in Amsterdam kende enkele uitschieters, waarbij vooral het textielbedrijf Gamma in het oog sprong. Investeerder Gilde maakte bekend voor ruim 27 miljoen euro een belang van circa 19 procent in Gamma over te nemen van de verzekeraars ASR Nederland, Delta Lloyd Asset Management en Allianz Nederland. Gilde betaalde 18,65 euro per aandeel, terwijl die inclusief de koerswinst van bijna 50 procent die vrijdag werd gerealiseerd op de beurs 18,25 euro waard zijn.

Maritiem dienstverlener Dockwise deed ook goede zaken met een winst van 2,2 procent. Het bedrijf zal een van zijn grootste schepen inzetten voor de bestrijding van de olieramp in de Golf van Mexico.

BP

In Londen was BP lange tijd de sterkste stijger. Beleggers reageerden opgelucht op de financiƫle blootstelling van het bedrijf aan de olieramp in de Golf van Mexico. BP zet daarvoor in de komende jaren 20 miljard dollar opzij. In de loop van de middag ebde het enthousiasme echter weg en slooeg de koerswinst om in een verlies van 0,6 procent.

In Frankfurt stonden met name de autobouwers BMW en Daimler in de belangstelling na een positief analistenrapport van zakenbank Credit Suisse. BMW en Daimler wonnen respectievelijk 2,5 en 1,9 procent.

De euro noteerde 1,2365 dollar, tegen 1,2370 dollar bij het slot van de Europese beurshandel op donderdag.


Reacties

  • Nog geen reacties gegeven

 

 
 



Beurs RSS Feed

Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed

 

 

Beleggers Belangen Week 19

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?