Nieuws Buitenland
Rusland dreigt olieleveranties te stoppen
Maandag 28 december 2009 14:54BRATISLAVA (ANP) - Een conflict tussen Rusland en Oekraïne over het transport van grondstoffen dreigt de toevoer van Russische olie naar Slowakije, Tsjechië en Hongarije stil te leggen. Volgens de Slowaakse regering heeft Rusland dat maandag in een brief aan de Europese Unie laten weten.
De waarschuwing zou samenhangen met een ruzie tussen Rusland en Oekraïne over het transport van olie. Rusland voorziet Europese landen van grondstoffen als olie en gas via pijpleidingen die door Oekraïne lopen. Rusland heeft het buurland er de afgelopen jaren meermalen van beschuldigd die grondstoffen illegaal af te tappen. Daarnaast lagen de twee landen vaak in de clinch over de prijs die Oekraïne moet betalen voor de grondstoffen uit Rusland.
Begin dit jaar moesten enkele Europese landen het twee weken zonder Russisch gas stellen, nadat de Russen het transport van gas via Oekraïense pijpleidingen hadden stilgelegd vanwege een ruzie over de gasprijs.
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




