Nieuws Buitenland
Duitse bunds lager in de ochtendhandel
Woensdag 21 december 2011 12:09 AMSTERDAM (Dow Jones)--Europese staatsobligaties met een laag risico, zoals Duitse bunds, noteren woensdagochtend fors lager, na een sterker dan verwachte vraag naar een nieuwe liquiditeitsfaciliteit van de Europese Centrale Bank (ECB).Omstreeks 11.45 uur noteert de Duitse bundfuture voor maart 54 basispunten lager op 136,86. De Duitse bundfuture is een standaardtermijncontract op een mandje van de tien meest recente tienjarige staatsleningen in Duitsland.
De ECB veilde woensdag driejarig papier aan banken tegen een rente van 1%. Er waren 523 bieders die EUR489 miljard kregen toegewezen. Het was de eerste keer dat de ECB een herfinancieringsoperatie voor de lange termijn aanbiedt.
De centrale bank zou willen dat banken de leningen gaat gebruiken om obligaties uit Spanje en Italie op te kopen, waardoor de rente voor die landen daalt en de schuldencrisis ingedamd wordt. De meeste banken hebben hun posities in staatspapier uit deze 'perifere' eurozonelanden echter de laatste tijd juist afgebouwd, en zouden deze dan opnieuw moeten inkopen.
Verder bleek uit de notulen over het rentebesluit van de Bank of England dat de centrale bank verwacht dat de inflatie, die momenteel 4,8% bedraagt, scherp zal dalen in 2012. Een aantal leden van de monetaire beleidscommissie vreest echter dat de inflatie langzamer zal dalen zijn dan verwacht. De Bank of England streeft een inflatie van 2% na.
Daarnaast werd woensdagochtend bekend dat de Italiaanse economie over het derde kwartaal van op jaarbasis met 0,2% is gegroeid, en op kwartaalbasis met 0,2% gekrompen.
Door Ellen Proper; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715200; ellen.proper@dowjones.com
(END) Dow Jones Newswires
December 21, 2011 06:09 ET (11:09 GMT)
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




