Nieuws Binnenland
UPDATE: Ballast Nedam krijgt boete EUR9,2 mln in VK
Dinsdag 22 september 2009 09:44 (Update van eerder gepubliceerd bericht 'Ballast Nedam krijgt boete EUR9 mln voor prijsafspraken VK' om informatie, analistencommentaar en koersreactie toe te voegen.)Door Eelco Hiltermann
Van DOW JONES NIEUWSDIENST
AMSTERDAM (Dow Jones)--Ballast Nedam nv heeft een boete van EUR9,2 miljoen opgelegd gekregen van de Britse mededingingsautoriteit OFT (Office of Fair Trading), in verband met drie overtredingen van de Britse mededingingswetgeving.
Het bouwbedrijf meldt dinsdag dat de overtredingen volgens de OFT in 2001 zijn gepleegd door dochtermaatschappij Ballast Plc, die in 2003 failliet is verklaard en in 2006 is geliquideerd.
Ballast Nedam heeft geen voorziening getroffen voor deze boete. Het bedrijf zegt het besluit te bestuderen en mogelijk in beroep te gaan. Verder wenst de onderneming geen commentaar te geven.
Als de boete wordt gehandhaafd, zou dat een aanzienlijk deel van de winst van het bedrijf kunnen opslokken. Bij de halfjaarcijfers in juli stelde Ballast Nedam voor 2009 een bedrijfsresultaat van EUR20 miljoen tot EUR26 miljoen te verwachten.
Toch verwacht analist Tom Muller van Theodoor Gilissen dat de boete "geen heel grote financiele impact" zal hebben, wegens de solide financiele positie. De analist rekent er wel op dat Ballast Nedam tegen de boete in beroep zal gaan omdat elke vermindering ervan "mooi is meegenomen".
SNS Securities-analist Edwin De Jong is verrast door de hoogte van de boete en verwacht net als Muller dat Ballast Nedam in beroep zal gaan. De Jong denkt dat het nog jaren kan duren voordat de zaak definitief is afgerond.
De boete voor Ballast Nedam is onderdeel van een onderzoek van de OFT, waarbij in totaal voor GBP129,5 miljoen aan boetes is opgelegd aan 103 bedrijven.
Volgens de OFT hebben de bewuste bedrijven tussen 2000 en 2006 bij 199 aanbestedingen prijsafspraken gemaakt, bij bouwprojecten van onder meer scholen, universiteitsziekenhuizen en private projecten.
Beleggers reageren negatief. Het aandeel Ballast Nedam noteert omstreeks 09.25 uur 1,4% lager op 15,68, terwijl de SmallCap met 0,1% stijgt.
- Door Eelco Hiltermann; Dow Jones Nieuwsdienst; +31 20 571 5200; eelco.hiltermann@dowjones.com
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




