Nieuws Binnenland

Akzo Nobel steekt EUR90 miljoen in Braziliaanse pulpchemie

Maandag 24 januari 2011 08:47 AMSTERDAM (Dow Jones)--Akzo Nobel nv (AKZA.AE) wil zijn groei in Zuid-Amerika versnellen met de investering van zo'n EUR90 miljoen in een nieuwe fabriek voor pulpchemicalien in Brazilie, meldt het verf- en chemieconcern maandag.
De investering moet bijdragen aan de ambitie van Akzo Nobel om zijn omzet in Brazilie te verdubbelen tot EUR1,5 miljard.
De Braziliaanse fabriek, die onderdeel wordt van Akzo's onderdeel Eka Chemicals, zal 's werelds grootste pulpmolen voorzien van chemicalien. Hiertoe heeft Akzo Nobel een 15-jarig contract gesloten met de exploitant van die nieuw te bouwen pulpmolen, Eldorado Celulose e Papel.
De pulpfabriek, die momenteel wordt gebouwd en 1,5 miljoen ton pulp per jaar moet gaan produceren, zal naar verwachting in september 2012 gaan draaien.

Door Archie van Riemsdijk; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715 210, archie.vanriemsdijk@dowjones.com

(END) Dow Jones Newswires
January 24, 2011 02:47 ET (07:47 GMT)

Reacties

  • Nog geen reacties gegeven

 

 
 



Beurs RSS Feed

Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed

 

 

Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?