Nieuws Binnenland
UPDATE: Aalberts versterkt orderpositie in eerste kwartaal
Woensdag 20 april 2011 09:44 (Update van eerder gepubliceerd bericht 'Aalberts versterkt orderpositie in eerste kwartaal' om informatie, toelichting CEO, analistencommentaar en koersreactie toe te voegen.)Door Eelco Hiltermann
Van DOW JONES NIEUWSDIENST
AMSTERDAM (Dow Jones)--Aalberts Industries nv (AALB.AE) heeft een "goed" eerste kwartaal van 2011 achter de rug, waarin de orderpositie en het aantal medewerkers verder zijn toegenomen, meldt de industrieel toeleverancier woensdag in een trading update.
Daarnaast handhaaft de onderneming de verwachting dat de omzet en winst dit jaar zullen toenemen ten opzichte van 2010, toen een netto-omzet werd geboekt van EUR1,68 miljard, bij een resultaat voor rente, belasting en amortisatie (EBITA) van EUR179,9 miljoen.
Het onderdeel Flow Control, waar 72% van Aalberts' omzet vandaan komt, heeft afgelopen kwartaal ondanks uitdagende markten een goed resultaat behaald, aldus Aalberts. Door intensivering van cross-selling is het marktaandeel vergroot.
Flow Control is sterk gerelateerd aan de problematische bouwsector, maar volgens bestuursvoorzitter Jan Aalberts is "in een aantal segmenten" verbetering zichtbaar. "Een aantal markten in de VS blijft moeilijk, maar vooral aan de industriele kant is er verbetering", aldus Aalberts.
Het bedrijf profiteert bij Flow Control daarnaast van de consolidatie van het Amerikaanse bedrijf Conbraco, dat halverwege vorig jaar werd overgenomen.
Bij de andere divisie, Industrial Services, zette de volumestijging van het vierde kwartaal van 2010 zich voort in het eerste kwartaal van 2011.
Industrial Services profiteerde vorig jaar sterk van herstel in zowel de auto- als de halfgeleiderindustrie, en die trend "loopt goed door", zegt Aalberts.
Analist Edwin de Jong van SNS Securities noemt de voortgang bij Industrial Services positief, terwijl de ontwikkelingen bij Flow Control in lijn liggen met zijn verwachting. De analist hanteert een hold-advies en een koersdoel van EUR16,50.
Aalberts verwacht dit jaar een aantal bedrijven over te kunnen nemen. "We zijn met heel wat bedrijven aan het praten", zegt CEO Aalberts, die kijkt naar acquisities in zowel Europa als de VS, en zowel voor Flow Control als Industrial Services. De overnamekandidaten hebben over het algemeen een omzet van tussen de EUR20 miljoen en EUR100 miljoen, aldus Aalberts.
Het aandeel Aalberts noteert woensdag omstreeks 09.25 uur 2,3% hoger op EUR16,81, terwijl de Midkap met 1,4% stijgt.
Door Eelco Hiltermann; Dow Jones Nieuwsdienst; +31 20 571 5200; eelco.hiltermann@dowjones.com
(END) Dow Jones Newswires
April 20, 2011 03:44 ET (07:44 GMT)
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




