Nieuws Binnenland

Gasunie bracht 1 miljard te veel in rekening

Woensdag 18 mei 2011 10:00

DEN HAAG (ANP) - GTS, de netbeheerder van Gasunie, heeft over de periode van 2006 tot en met dit jaar te veel gerekend voor het transport van gas naar de grote klanten. Het totaalbedrag komt volgens de Nederlandse Mededingsautoriteit uit op ongeveer 1 miljard euro.

,,De rechter verplichtte de NMa er vorig jaar toe een nieuwe methode voor het berekenen van de tarieven te hanteren'', aldus een woordvoerster woensdag.

Gasunie heeft de tarieven op basis op basis van de oude methode berekend. Het gaat daarbij om het geld dat grote verbruikers van energie aan GTS afdragen.

De NMA bestudeert nog of het te veel gerekende geld terugbetaald moet worden. Daarbij houdt de toezichthouder rekening met geplande investeringen van Gasunie en in het kielzog daarvan de financiële draagkracht.


Reacties

  • Nog geen reacties gegeven

 
 



Beurs RSS Feed

Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed

 

 


 

 

 

Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?