Nieuws Binnenland
Ageas en BNP Paribas bereiken akkoord over Fortis-leningen
Donderdag 26 januari 2012 10:27 AMSTERDAM (Dow Jones)--Ageas nv (AGS.BT) en BNP Paribas sa (BNP.FR) hebben een overeenkomst bereikt over de afwikkeling van enkele uitstaande leningen van Fortis Bank, dat tijdens de crisis door de Franse bank werd overgenomen.De Franse bank zal tussen 45% en 47,5% van de nominale waarde bieden op zogenaamde CASHES-obligaties en die converteren in aandelen Ageas. Het aandeel zal hierdoor met 2,5% tot 5% verwateren, verwacht het bedrijf.
Op voorwaarde dat tenminste 50% van de CASHES-obligaties wordt aangemeld onder het bod, koopt BNP Paribas ook een zogenaamde Tier 1-obligatielening die voor 95% in handen is van Ageas terug.
De CASHES-obligatielening van EUR3 miljard werd in 2007 uitgegeven door Fortis Bank, dat door Ageas' rechtsvoorganger Fortis werd verkocht aan BNP Paribas.
Afhankelijk van de acceptatiegraad op de CASHES zal het kredietrisico voor Ageas door deze twee transacties afnemen met EUR2,5 miljard tot EUR4 miljard. Hierdoor zal ook de volatiliteit in de resultaten van Ageas afnemen, verwacht het bedrijf.
Na de afwikkeling van de transacties zal Ageas een schadevergoeding betalen aan BNP Paribas, die afhankelijk is van het succes van het CASHES-bod. De vergoeding zal EUR200 miljoen bedragen bij 50% acceptatie van het CASHES-bod en EUR475 miljoen bij 100%, verwacht Ageas.
Daar staat tegenover dat Ageas een positief resultaat verwacht te halen op de inkoop van de Tier 1-obligatielening van EUR159 miljoen, wat zal worden geboekt in het eerste kwartaal. Door de conversie van de CASHES zal bovendien een deel van de zogenaamde RPN-verplichting van Ageas van EUR190 miljoen vervallen.
Per saldo verwacht Ageas in maart tussen EUR475 miljoen en EUR750 miljoen aan opbrengsten te kunnen rapporteren, waarna de exacte financiele implicaties kunnen worden opgemaakt.
Door Anton Reijinga en Archie van Riemsdijk; Dow Jones Nieuwsdienst; anton.reijinga@dowjones.com; +31-20-571 5213
(END) Dow Jones Newswires
January 26, 2012 04:27 ET (09:27 GMT)
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




