Nieuws Binnenland
Shell CEO: geen interesse in raffinaderij Petroplus
Vrijdag 27 januari 2012 16:58 AMSTERDAM (Dow Jones)--Royal Dutch Shell plc (RDSA) meldt geen intentie te hebben om de Coryton raffinaderij van het Zwitserse Petroplus Holdings (PPHN.EB) over te nemen, meldt Shell Chief executive Peter Voser vrijdag.De bestuurder voegt eraan toe geen interesse te hebben om zijn downstream-activiteiten in Europa te vergroten in een tijd waarin de winstmarges onder druk staan vanwege overcapaciteit.
De Zwitserse olieraffinaderij maakte eerder deze week bekend faillissement aan te vragen.
Voser meldde echter niet terug te komen op zijn eerdere plannen om zijn raffinage-capaciteit in Europa en de Verenigde Staten terug te brengen om zich meer te concentreren op opkomende markten in Azie.
"We hebben onze capaciteit in Europa en de VS teruggebracht en hebben tevens eerder aangegeven dat in Europa juist sprake is van overcapaciteit. Dientengevolge hebben we een aantal raffinaderijen gesloten en een aantal faciliteiten gesloten. Binnen die context hebben we geen behoefte aan nieuwe raffinaderijen", aldus Voser.
Door Patrick Buis; Dow Jones Nieuwsdienst; +31 20 571 52 01; patrick.buis@dowjones.com
(END) Dow Jones Newswires
January 27, 2012 10:58 ET (15:58 GMT)
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




