Nieuws Binnenland

Wereldhave concentreert zich op West-Europa

Dinsdag 7 februari 2012 08:40 AMSTERDAM (Dow Jones)--Wereldhave nv (WHA.AE) gaat zich volledig concentreren op winkelcentra in West-Europa en kantoren in Parijs en Madrid, en zal zijn vastgoedbelangen in de Verenigde Staten verkopen, maakt het vastgoedconcern dinsdag bekend.
"Onze Amerikaanse vastgoedbelangen zullen worden verkocht en in Europa zullen we doorgaan met het verkopen van niet-strategisch vastgoed", zegt directievoorzitter Hans Pars in een toelichting. In totaal streeft Wereldhave ernaar om de komende twee tot drie jaren voor ruim EUR1,1 miljard aan vastgoed te verkopen.
Naar Amerikaanse maatstaven mist Wereldhave schaalgrootte in de Verenigde Staten, legt het concern uit. De Amerikaanse portefeuille heeft een omvang van circa EUR800 miljoen en bestaat met name uit kantoren in de regio's Washington DC, Texas en San Diego en woningen in Texas.
De opbrengsten van de verkoop van Amerikaans vastgoed zullen worden gebruikt voor nieuwe aankopen en eigen (her)ontwikkelingsprojecten in West-Europa.
Omdat bestaand vastgoed zal worden verkocht en een geschikte herinvestering niet altijd onmiddellijk voorhanden is, voorziet Wereldhave gedurende een overgangsfase schommelingen in het directe resultaat. Wereldhave streeft ernaar om het dividend in 2012 en 2013 te handhaven op het niveau van 2010 en 2011.
Het aandeel van winkelcentra in de totale vastgoedportefeuille zal verder worden vergroot tot 60-80%. De investeringen in kantoren zullen 15-30% van de portefeuille bedragen.
De resultaten van Wereldhave over het jaar 2011 zullen worden bekendgemaakt op maandag 13 februari.

Door Ben Zwirs; Dow Jones Nieuwsdienst; +31 20 571 52 01; ben.zwirs@dowjones.com

(END) Dow Jones Newswires
February 07, 2012 02:40 ET (07:40 GMT)

Reacties

  • Nog geen reacties gegeven

 

 
 



Beurs RSS Feed

Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed

 

 

Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?