Nieuws Buitenland

ABN AMRO gaat bod consortium bestuderen

Dinsdag 29 mei 2007 08:06 Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - ABN AMRO gaat het bod van het bankenconstortium bestaande uit Royal Bank of Scotland, Fortis en Santander bestuderen en onthoudt zich vooralsnog van verder commentaar. Dat stelt een woordvoerder van de bank dinsdagochtend tegenover Betten, in reactie op het biedingsvoorstel van het bankentrio.

Het consortium heeft een bod uitgebracht van EUR 38,40 voor ABN AMRO. Het bod bestaat voor 79% uit contanten. Het biedingsvoorstel waardeert ABN AMRO op EUR 71,1 miljard, volgens de groep EUR 8,6 miljard meer dan het voorstel van het Britse Barclays.

ABN AMRO heeft zijn voorkeur uitgesproken voor een samensmelting met Barclays. Het trio wil ABN AMRO opsplitsen, iets wat aandeelhouders van ABN AMRO - zo bleek tijdens de aandeelhoudersvergadering van 26 april - wel zien zitten. Het management van de bank staat hier echter niet achter.

Op 23 april maakten Barlays en ABN AMRO hun fusieplannen, waarbij Barclays een meerderheid zal verwerven, bekend. Barclays wil de overname van ABN AMRO betalen met aandelen Barclays. De Britse bank bood tegen de destijds geldende beurskoers van Baclays, EUR 36,25 per aandeel ABN AMRO.

Vanmiddag licht het consortium zijn voorstel toe tijdens een persconferentie in Londen.

(c) BETTEN BEURSMEDIA NEWS (tel: +31 20 710 1755; fax: +31 20 710 1875)

Reacties

  • Nog geen reacties gegeven

 
 



Beurs RSS Feed

Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed

 

 


 

 

 

Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?