Nieuws Buitenland
Akzo op hoogste koers ooit door overnamespeculaties ICI
Woensdag 20 juni 2007 15:02 Amsterdam (BETTEN BEURSMEDIA NEWS) - De koers van het aandeel Akzo Nobel heeft woensdag een nieuwe 'all time high' aangetikt, op de speculaties dat het bedrijf alsnog een overname van ICI zal doorzetten. Het aandeel wist tot 3,3% hoger te noteren op EUR 63,10.Akzo Nobel heeft daarmee dit jaar tot nu toe een rendement gerealiseerd van 36,55%, waarmee het na ArcelorMittal (+56,1%), ABN AMRO (+45,9%) en Vedior (+44,75%) tot de best presterende fondsen in de AEX behoort.
Maandag maakte Akzo Nobel bekend dat het een voorstel heeft gedaan aan Imperial Chemical Industries (ICI) om te praten over een bod in contanten van 600 pence per aandeel op het Britse chemiebedrijf. ICI heeft daar negatief op gereageerd. Het bedrijf noemde het bod in een persbericht zelf 'significant lager' dan de waarde van de onderneming.
Het is op dit moment niet duidelijk wat Akzo Nobel nu zal gaan doen. 'Er is momenteel geen enkele zekerheid of garantie dat we opnieuw in contact zullen treden met ICI', zo stelde woordvoerder Tim van der Zanden woensdag tegenover Betten.
Toch wordt er in de markt en in de media druk gespeculeerd over een formeel bod. De Britse krant The Times schrijft bijvoorbeeld dat Akzo Nobel een hoger bod op ICI zou overwegen. 'Het Nederlandse bedrijf hoopt het bestuur van ICI te verleiden tot een gesprek en zal dat naar verwachting doen met en hoger bod, mogelijk in de bandbreedte van 620-630 pence', aldus de krant.
Het zou volgens The Times echter erg onwaarschijnlijk zijn dat Akzo zijn bod meteen zal verhogen tot 650 per aandeel, het niveau waarop volgens analisten ICI onder sterke druk zou komen te liggen om het bod aan te bevelen.
Beleggers in ICI lijken alvast uit te gaan van een hoger bod op de onderneming: het aandeel steeg gisteren tot een niveau van 647,50, een hoogste niveau sinds 1998. Woensdag noteert het aandeel weer wat lager, op 633,50 pence.
Vorige week werd Akzo Nobel al genoemd als een geinteresseerde partij in ICI, de maker van Dulux-verven, samen met het Duitse BASF en het Amerikaanse Dow Chemical. Ook investeringsmaatschappijen zouden een bod op ICI overwegen.
(c) BETTEN BEURSMEDIA NEWS (tel: +31 20 710 1756; fax: +31 20 710 1875)
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




