Nieuws Buitenland

Henkel boekt winststijging 70%, geeft geen outlook 2009

Woensdag 11 november 2009 09:40 FRANKFURT (Dow Jones)--Het Duitse Henkel AG, eigenaar van onder meer Persil en Fa, heeft de nettowinst in het derde kwartaal van 2009 met 70% zien stijgen, nadat de resultaten in dezelfde periode een jaar geleden werden gedrukt door herstructureringslaten. Vanwege de onzekere economische omstandigheden geeft de maker van huishoudelijke consumentenproducten nog altijd geen verwachting voor 2009.
"Ondanks de recente stabilisatie van de markten op een laag activiteitenniveau, blijft het moeilijk om de algehele economische situatie en de toekomstige ontwikkelingen te duiden", stelt Henkel. Henkel blijft echter wel streven naar een bovengemiddelde autonome omzetgroei in de belangrijkste markten.
Henkel zag de nettowinst in het afgelopen kwartaal stijgen tot EUR172 miljoen, van EUR101 miljoen een jaar eerder. De winstcijfers liggen in lijn met de voorlopige kwartaalresultaten die Henkel op 28 oktober al bekend had gemaakt.
Aangepast voor herstructureringslasten daalde de operationele winst licht tot EUR385 miljoen, van EUR391 miljoen een jaar geleden. De omzet daalde met 7,3% tot EUR3,49 miljard.
Henkel verwacht dat de consumentenactiviteiten het in het vierde kwartaal goed zullen blijven doen en dat de divisie Adhesive Technologies beter zal presteren ten opzichte van de eerste negen maanden.
Het aandeel Henkel noteert woensdagochtend in Frankfurt 0,1% lager op EUR27,62.

- Door Martijn Mom; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715 201; martijn.mom@dowjones.com

Reacties

  • Nog geen reacties gegeven


 

 




 

Beurs RSS Feed

Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed





 

Altijd op de hoogte zijn?

  • Beurs.nl Update

    Ontvang iedere dag op het gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox

  • Beurs.nl Review

    Ontvang iedere maand een analyse van de markt