Nieuws Buitenland

Wall Street flink hoger

Maandag 23 november 2009 19:37

NEW YORK (ANP) - De effectenbeurzen in New York stonden maandag halverwege de handel flink hoger. Voor een deel krabbelden de koersen weer op nadat ze vorige week drie dagen achtereen waren gedaald. De beleggers reageerden ook positief op de zwakke dollarkoers en beter dan verwachte cijfers over de Amerikaanse huizenmarkt.

De Dow-Jonesindex van dertig grote fondsen stond na bijna vier uur handel op een winst van 1,2 procent op 10.441 punten. De breder samengestelde S&P 500-index steeg 1,3 procent naar 1105 punten. De belangrijkste graadmeter van de schermenbeurs Nasdaq won 1,4 procent tot 2175 punten.

De Amerikaanse vereniging van makelaars maakte maandag bekend dat in oktober op jaarbasis 6,1 miljoen bestaande huizen zijn verkocht. Analisten hadden gerekend op 5,7 miljoen. De verkoop belandde op het hoogste niveau in 2,5 jaar en steeg met ruim 10 procent ten opzichte van september.

Huizenbouwers

De cijfers gaven de aandelen van huizenbouwers een steuntje in de rug. Energiefondsen waren in trek doordat de prijs van een vat Amerikaanse olie voor levering in januari boven de 78 dollar uitkwam. Chevron, een Dow-fonds, steeg bijna 3 procent in koers. Exxon Mobil won 1,9 procent.

Google steeg ook, ondanks een bericht in de Britse zakenkrant Financial Times dat rivaal Microsoft kranten wil helpen bij het verwijderen van Google-verwijzingen naar hun internetpagina's. Microsoft en Google zijn al geruime tijd in een felle strijd verwikkeld om de gunsten van de internetgebruiker. Het aandeel Google stond 2 procent hoger. Microsoft kreeg er 1 procent bij.

Euro

De euro stond in de New Yorkse valutahandel op 1,4970 dollar. Eind vorige week werd nog een dollarcent minder betaald voor de Europese munteenheid.

De dollar kwam onder druk te staan door opmerkingen van James Bullard, de centralebankpresident van St. Louis. Bullard vindt dat het Amerikaanse centralebankenstelsel meer hypotheekschulden moet kunnen opkopen om eventueel de economie te blijven stimuleren. Het huidige programma kan volgend jaar niet opeens eindigen, zo betoogde hij.


Reacties

  • Nog geen reacties gegeven

 
 



Beurs RSS Feed

Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed

 

 


 

 

 

Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?