Nieuws Buitenland
Ericsson boekt hogere winst, maar blijft onder verwachting
Vrijdag 23 juli 2010 09:41 AMSTERDAM (Dow Jones)--L.M. Ericsson Telephone Co. heeft in het tweede kwartaal een hogere winst geboekt die echter wel lager was dan werd verwacht.De winst kwam in het tweede kwartaal uit op SEK1,88 miljard ($258 miljoen) tegen SEK831 miljoen een jaar geleden. De verwachting was een winst van SEK2,73 miljard.
Ericsson heeft net als concurrenten last van een zwakkere vraag in meerdere markten nu telecomaanbieders hun investeringen hebben teruggeschroefd vanwege de economische crisis. Daarbij heeft het toegenomen dataverkeer via smartphones en laptops tot nu toe weinig bijgedragen aan het doen van extra uitgaven door telecomaanbieders. Ericsson ondervindt ook stevige concurrentie van het Chinese Huawei Technologies Co. en Nokia Siemens Networks.
In het tweede kwartaal behaalde Ericsson een brutomarge van 37%. Er werd een hogere brutomarge van 37,1% verwacht. Exclusief herstructureringskosten steeg de brutomarge naar 39% van 36,3% een jaar eerder.
De omzet daalde in het tweede kwartaal naar SEK48,0 miljard van SEK52,14 miljard en bleef daarmee achter bij de verwachtingen van SEK49,81 miljard. De operationele winst steeg naar SEK3,02 miljard tegen SEK1,21 miljard een jaar geleden bij een verwachting van SEK4,02 miljard.
Door Gustav Sandstrom en vertaald door Maarten Kolsloot, Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715 201, maarten.kolsloot@dowjones.com
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




