Nieuws Buitenland
Wall Street koerst naar kleine winst
Donderdag 29 juli 2010 21:23NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York begonnen donderdag positief aan de handel na gunstige economische cijfers uit de Verenigde Staten en Europa. Maar lang hield de euforie niet aan. Aandelen van chipmakers en retailers trokken de graadmeters naar beneden. Tegen het einde van de handel trokken de koersen weer wat aan.
De toonaangevende Dow-Jonesindex stond vlak voor sluiting van de beurs op een plus van 0,1 procent op 10.507 punten. De breed samengestelde S&P 500-index noteerde vrijwel onveranderd op 1106 punten. Technologiebeurs Nasdaq kreeg er 0,1 procent bij tot 2266 punten.
Voorbeurs brachten in de VS onder meer elektronicafabrikant Motorola en oliemaatschappij Exxon Mobil beter dan geraamde resultaten voor het tweede kwartaal naar buiten. Motorola steeg 1,7 procent. Ook Exxon Mobil profiteerde, maar leverde de koerswinst later weer in. Het fonds noteerde 0,7 procent lager.
Retailers
Kon de energiesector geen indruk maken, ook retailers lieten het afweten. Ontbijtgranenproducent Kellogg publiceerde tegenvallende resultaten, waarop het aandeel 4,9 procent verloor. In de Dow was Kraft Foods de grootste daler met een verlies van 2,6 procent. Was- en levensmiddelenproducent Procter & Gamble leverde ruim 2 procent in en hamburgerketen McDonald's verloor 1 procent.
Slechtere vooruitzichten van Nvidia Corp en Symantec Corp drukten zwaar op de technologiesector. Aandelen Symantec, de grootste softwaremaker van beveiligingssystemen ter wereld, gingen 11,7 procent onderuit. Chipmaker Nvidia verloor 9,8 procent.
Tegenwicht
Een daling van de aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de VS afgelopen week bood nog enig tegenwicht aan het gedaalde sentiment. Het aantal daalde met 11.000 naar 457.000, tweeduizend minder dan analisten hadden verwacht.
Softwarebedrijf Citrix Systems was de grootste stijger. Het aandeel won ruim 20 procent nadat het van Deutsche Bank een hogere waardering had gekregen.
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang ledere dag op bet gewenste bjdstlp bet laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbnef




