Nieuws Buitenland
Geen inspiratie op Wall Street
Vrijdag 30 juli 2010 21:17NEW YORK (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurzen in New York waren vrijdag weinig geïnspireerd. Teleurstellende macrocijfers deden het sentiment op Wall Street geen goed. De belangrijkste graadmeters stonden de laatste handelsdag van de week dan ook in het rood.
De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde vlak voor sluiting van de beurs een verlies van 0,2 procent op 10.442 punten. De breed samengestelde S&P 500-index ging 0,1 procent achteruit tot 1100 punten. Technologiebeurs Nasdaq kwam nauwelijks van zijn plaats op een stand van 2253 punten.
Volgens het ministerie van Handel groeide de Amerikaanse economie in het tweede kwartaal minder sterk dan in het eerste. Deze terugval kwam vooral doordat de import sterker toenam dan de export. De cijfers duiden op een vertraging van de economische groei. Daar kwam nog een nog steeds dalend consumentenvertrouwen bij. In juli stond de vertrouwensindex op het laagste niveau sinds november.
Tegenwicht
Diverse bedrijfscijfers boden weinig tegenwicht. Onder meer geneesmiddelenfabrikant Merck en levensverzekeraar MetLife maakten voorbeurs beter dan voorspelde kwartaalcijfers bekend. Het aandeel Merck was niettemin hekkensluiter in de Dow met een verlies van ruim 2 procent. MetLife boekte wel een koerswinst van 4,4 procent.
Olieconcern Chevron rapporteerde zelfs een verdrievoudiging van de winst in het tweede kwartaal, meer dan analisten hadden verwacht. Maar de omzet van de op een na grootste Amerikaanse oliemaatschappij viel tegen. Het aandeel daalde 0,7 procent.
Ook andere oliefondsen waren niet gevraagd. Chevron verloor 0,4 procent en Exxon Mobil moest 0,9 procent achteruit.
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang ledere dag op bet gewenste bjdstlp bet laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbnef




