Nieuws Buitenland
Wall Street op verlies
Dinsdag 9 november 2010 19:19NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York doken dinsdag in de verliezen hoewel de index van goud- en zilvermijnfondsen de hoogste stand ooit bereikte. Beleggers zien het goud weer als een veilige haven. Zij vrezen dat het inflatiespook mogelijk op de loer ligt sinds de Federal Reserve vorige week aankondigde 600 miljard dollar in de Amerikaanse economie te pompen.
De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde halverwege de handelsdag 0,2 procent lager op 11.381 punten. De breder samengestelde S&P 500-index stond ook 0,2 procent in de min op 1220 punten, terwijl schermenbeurs Nasdaq, belangrijk voor de stemming in de technologiesector 0,1 procent verloor op 2578 punten.
De goudprijzen stijgen al vier dagen op rij tot recordhoogten. De index van goud- en zilvermijnfondsen won 1,9 procent. Aandelen Barrick Gold koersten 2,5 procent hoger. Maar de grondstoffenprijzen in het algemeen zijn inmiddels zo gestegen dat het de economie en bedrijfswinsten kan schaden, schetste een analist.
Vooral financiƫle fondsen, vorige week nog verantwoordelijk voor flinke winsten, drukten de graadmeters in de min. Bank of America verloor 0,9 procent, terwijl zakenbank JPMorgan Chase 0,3 procent lager stond. American Express hoorde ook bij de dalers. Het aandeel verloor 0,2 procent.
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




