Nieuws Buitenland
Eurozoneleiders bereiken overeenstemming over Grieks reddingsplan
Donderdag 21 juli 2011 23:08 BRUSSEL (Dow Jones)--De Eurozoneleiders hebben donderavond tijdens de Europese top in Brussel overeenstemming bereikt over een tweede reddingsplan voor Griekenland, waarmee het financieringstekort van het noodlijdende Zuid-Europese land volledig wordt gedekt.De officiele financiering zal oplopen tot EUR109 miljard, waarbij een netto bijdrage van de particuliere sector naar schatting EUR37 miljard zal bedragen. De looptijd van de 'steun'-leningen aan Griekenland uit de European Financial Stability Facility (EFSF) zal tevens worden uitgebreid tot een minimum van 15 jaar en een maximum van 30 jaar met een aflossingsvrije periode van 10 jaar.
"Het programma en reddingspakket waartoe nu is besloten biedt een duurzaam pad tot herstel voor Griekenland", aldus de Griekse premier George Papandreou.
Papandreou meldde tevens dat de Griekse regering vastbesloten is de macro-economische maatregelen te nemen die noodzakelijk zijn om aan de eisen van het reddingspakket te voldoen.
De premier voegde er tevens aan toe dat het besluit van donderdag "een sterke boodschap van steun betekent aan het bankwezen".
Europese regeringsleiders voegden eraan toe dat de bijdrage van de particuliere sector beperkt zal worden tot Griekenland.
Jose Manuel Barroso, de voorzitter van de Europese Commissie, zei dat het 'glashelder' is dat de betrokkenheid van de particuliere sector een unieke oplossing is voor Griekenland.
Door Costas Paris and Patricia Kowsmann; Bewerkt door Patrick Buis, Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715200; patrick.buis@dowjones.com
(END) Dow Jones Newswires
July 21, 2011 17:08 ET (21:08 GMT)
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




