Nieuws Buitenland

Target geeft winstwaarschuwing na tegenvallend omzetcijfer

Donderdag 5 januari 2012 15:20 AMSTERDAM (Dow Jones)--De Amerikaanse retailer Target Corp. (TGT) heeft donderdag zijn winstverwachting voor het vierde kwartaal verlaagd, na tegenvallende verkopen in het kerstseizoen. Het bedrijf, dat na Wal-Mart de grootste retailer is in de Verenigde Staten, voorziet voor het vierde kwartaal van het boekjaar, dat eindigt eind januari, een winst per aandeel van $1,35 tot $1,43. Eerder voorzag het bedrijf een winst per aandeel van $1,43 tot $1,53.
Het concern stelde donderdag teleur met tegenvallende omzetcijfers over december. Over de laatste vijf weken van het jaar rapporteerde het concern een stijging van de identieke omzet met 1,3%. Vooraf door Thomson Reuters geraadpleegde economen hadden een stijging voorzien van 3,1%.
Chief executive officer Gregg Steinhafel zei dat met name de onderdelen levensmiddelen en persoonlijke verzorging een sterke maand achter de rug hadden, maar dat de verkoop van elektronica, muziek, films en boeken licht achterbleef bij de verwachtingen.
De verkoop piekte in de week voor kerst, omdat veel consumenten hun kerstinkopen tot het laatste moment uitstelden.

Door Patrick Buis; Dow Jones Nieuwsdienst; +31 20 571 52 01; patrick.buis@dowjones.com

(END) Dow Jones Newswires
January 05, 2012 09:20 ET (14:20 GMT)

Reacties

  • Nog geen reacties gegeven

 

 
 



Beurs RSS Feed

Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed

 

 

Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?