Nieuws Buitenland

Walt Disney boekt 12% hogere nettowinst KW1 '11/'12

Dinsdag 7 februari 2012 23:16 AMSTERDAM (Dow Jones)--Walt Disney Co. (DIS) heeft over zijn eerste kwartaal een 12% hogere nettowinst geboekt, onder andere vanwege meer uitgaven en een toename in het aantal bezoekers bij de themaparken, meldt het entertainmentconcern dinsdag nabeurs.
De omzet profiteerde van de televisie-divisie, maar de bijdrage van kabelzender ESPN had te lijden op het lang uitgestelde begin van het basketbalseizoen - door de salarisonderhandelingen tussen spelers en clubeigenaren - en twee laat in het seizoen geplande college football kampioenschappen.
De nettowinst over het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar 2011-12 kwam uit op $1,5 miljard, ofwel $0,80 per aandeel, van $1,3 miljard, ofwel $0,68 per aandeel, in dezelfde periode een jaar eerder. Exclusief eenmalige reorganisatiekosten en de verkoop van bedrijfsonderdelen, kwam de winst per aandeel een jaar eerder uit op $0,47.
Analisten hadden gerekend op een winst per aandeel van $0,71.
De omzet van Disney steeg 0,6% tot $10,78 miljard. Analisten hadden een omzet van $11,18 miljard voorzien, waardoor het aandeel in de nabeurshandel 2% verloor.

Door Elco van Groningen; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5715200; elco.vangroningen@dowjones.com

(END) Dow Jones Newswires
February 07, 2012 17:16 ET (22:16 GMT)

Reacties

  • Nog geen reacties gegeven

 

 
 



Beurs RSS Feed

Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed

 

 

Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?