Nieuws Zakelijk & Economie
Veel pensioenfondsen hebben tekort, grote bedrijven niet
Dinsdag 15 november 2011 07:30 Grote banken en multinationals hebben een goede dekkingsgraad op hun pensioenfonds. Voor veel bedrijven in het midden- en kleinbedrijf geldt dat niet, 85 van de100 hebben een dekkingsgraad die onder de vereiste 105 procent ligt.Dat meldt de Volkskrant op basis van eigen onderzoek bij honderd grote pensioenfondsen. De dekkingsgraad is eind september onderzocht.
Grote bedrijven als KLM, Unilever, Shell en banken als ING en SNS hebben door hogere premies te vragen en regelmatig geld bij te storten een gezonde dekkingsgraad. De kans dat zij de pensioenuitkeringen moeten verlagen, is klein.
Uitkering omlaag
Bij ruim dertig van de onderzochte fondsen is dat anders. Zij hebben een dekkingsgraad die onder 90 procent ligt en moeten hun uitkeringen waarschijnlijk verlagen. Het gaat vooral om bedrijfstakpensioenfondsen. Zij kunnen premies licht verhogen, maar zijn in tegenstelling tot de grote bedrijven niet in staat een kapitaalinjectie te geven.
Het gaat bijvoorbeeld om het fonds voor medewerkers in de metaalindustrie, kappers, apothekers, de vleeswarenindustrie en de verf- en drukinktindustrie. Ook bij bedrijven als Ballast Nedam, de ANWB, Hunter douglas en Holland Casino dreigt verlaging van pensioenuitkeringen. Ballast Nedam, apothekers en notarissen hebben de uitkeringen al verlaagd.
bron: Elsevier
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Beurs RSS Feed
Het laatste nieuws als eerste ontvangen kan dankzij de beurs.nl RSS Feed
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




