Advies en analyse
Prologis jojoot op de beurs
Dinsdag 30 juni 2009 16:21Prologis roept tegengestelde meningen op. Voor beide is wat te zeggen, maar wij zijn vooralsnog een beetje pessimistisch.
Prologis laat de afgelopen weken flinke koersuitslagen zien. Het aandeel gaat de ene dag met procenten tegelijk omhoog, maar gaat daarna even zo hard weer omlaag.
Dat komt deels doordat het vastgoedfonds een pennystock is. Het beweegt zich al een halfjaar tussen ongeveer €1,20 en €4,20. De tegengestelde bewegingen worden veroorzaakt door de twee verschillende visies die rond het bedrijf leven: de optimisten vinden het fonds ondergewaardeerd en de pessimisten zien grote risico's.
Om met dat laatste te beginnen: de financiële positie is niet florissant vanwege een hoge schuldpositie. Die bedroeg per 31 maart zo'n €2 mrd. Tegelijk doet het bedrijf er veel aan om die af te lossen. Zo is er begin dit jaar €335 mln aan schuld afgelost ruim vóór de afloopdatum, er is voor €119 mln aan vastgoed verkocht om nog meer schuld af te lossen en er is een nieuwe kredietlijn van €235 mln afgesproken met de banken. Iedere keer als het vastgoedfonds zo'n stap bekendmaakte, veerde de koers afgelopen tijd op.
De pogingen om de schuld te verminderen uit de lopende operatie worden gedwarsboomd door de tegenzittende markt. Uit de eerstekwartaalcijfers blijkt dat de resultaten te lijden hebben onder de economie. De huuropbrengsten daalden.
Dat is ongunstig gezien de aflossing die Prologis nog te wachten staan. Het bedrijf moet voor het eind van 2010 €1,2 mrd aan schuld aflossen. De maatregelen tot schuldafbouw die het tot nu toe genomen heeft, zijn op zich positief, maar in het licht van wat komen gaat, is het bij lange na niet genoeg. De pessimistische analisten noemen Prologis om deze reden een risicovolle belegging.
De optimisten vinden dat de waardering momenteel zo laag is, dat kopen met het oog op de lange termijn verantwoord is. Wij zijn niet overtuigd van die optimistische visie. Althans niet voor Prologis, wel voor andere vastgoedbedrijven. Maar Prologis heeft nog een te zwakke balans en is te afhankelijk van het segment bedrijfsgebouwen. Juist in de logistiek vallen door de economische crisis harde klappen. Voor Prologis is het risico groot dat huurders in de problemen komen. Wij gaan vooralsnog niet verder dan onze houdadviezen voor de korte en de lange termijn.
bron: Beleggers belangen
Laatste reacties op dit bericht
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




