Advies en analyse

Pharming verwatert

Maandag 12 oktober 2009 12:49

Pharming ruilt obligaties voor aandelen en schept ruimte voor de uitgifte van meer nieuwe stukken om fi nancieel overeind te blijven.

Pharming heeft een overeenkomst gesloten met Yorkville Advisors Global Master (YA Global) waardoor het €30 mln aan nieuw uit te geven aandelen mag plaatsen bij de investeringsmaatschappij tegen een prijs die 5% onder de dan geldende beurskoers ligt. Oorspronkelijk lag die grens op €20 mln. Pharming heeft al €6,6 mln opgehaald met deze regeling, zodat er nog ruimte is om voor €23,4 mln nieuwe aandelen te plaatsen bij YA Global.

Omdat de investeerder geen substantieel belang (5% of meer) in het bedrijf mag nemen, worden alle nieuw uitgegeven aandelen bijna meteen doorverkocht op de beurs.

In september vond Pharming veel obligatiehouders bereid om een lening om te zetten in geld en nieuwe aandelen, met de regeling met YA Global zorgt dit ervoor dat de financiële zorgen voorlopig naar de achtergrond verdwijnen. Door de enorme verwatering gaat dat echter ten koste van de winst per aandeel.

Pharming komt mogelijk in 2011 uit de rode cijfers. De toekomst van Pharming wordt bepaald door eventuele goedkeuring om het middel Rhucin op de markt te brengen. Tot twee keer toe werd een verzoek hiertoe afgewezen door de Europese Commissie.

RHUCIN ALLESBEPALEND
In september werd een derde verzoek ingediend en begin volgend jaar moet duidelijk worden of Rhucin in Europa geïntroduceerd mag worden. Met de recente transacties heeft Pharming gezorgd dat de kaspositie groot genoeg is om de uitspraak over Rhucin af te wachten. Het hoge alles-of-nietskarakter maakt Pharming alleen geschikt voor speculatieve beleggers.

Omdat het potentiële rendement steeds kleiner wordt, door de voortdurende uitgifte van aandelen, gaat het advies voor de lange termijn naar 'verkopen'. Het houdadvies voor de korte termijn blijft in afwachting van nieuws over Rhucin onveranderd.

bron: Beleggers belangen

Laatste reacties op dit bericht

  • Nog geen reacties gegeven

 

 
 



Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?