Advies en analyse

‘Crisis voorbij’

Dinsdag 24 november 2009 11:46

Volgens de Volkskrant is de crisis voorbij. Maar of die bekijft? Echte gangmakers zijn er volgens de krant niet.

Meestal is de (financiële) redactie van de Volkskrant informatief en kritisch, maar soms ook met een vleug (-je) negativisme of zwartgalligheid. Maar nu is de krant toch echt 'om'. De dagelijkse rubriek 'De crisis' is gestaakt, nadat de Nederlandse economie in het derde kwartaal met 0,4% groeide ten opzichte van het tweede kwartaal.

De rubriek werd na de ondergang van Lehman Brothers - september vorig jaar - ingevoerd en liet zich gemakkelijk vullen met crisisnieuws. Voor het blokje 'lichtpuntje van de dag'- toegevoegd 'om de moed erin te houden', aldus de redactie - was dat in het begin lastiger.

Maar de afgelopen maanden 'dreigde' dat onderdeel de overhand te krijgen. Nu de recessie officieel voorbij is, is voor de redactie het moment gekomen om na 422 dagen met 'De crisis' te stoppen.

Maar echt overtuigd is de krant niet. 'Is het een 'dead cat bounce'? De onvermijdelijke reactie na een diepe val? Moet er misschien niet al te veel waarde aan de opleving worden gehecht?'

De krant verwijst onder meer naar de omvangrijke stimuleringsmaatregelen, die de wereldeconomie gestimuleerd hebben en vraagt zich af hoe het met de achterliggende vraag zit. De Volkskrant meent dat er eigenlijk nog geen echte gangmakers zijn. In die constatering staat de krant overigens niet alleen.

Wordt over enige tijd de nieuwe rubriek 'Crisis hervat'?       

bron: Beleggers belangen

Laatste reacties op dit bericht

  • Nog geen reacties gegeven

 

 
 



Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?