Advies en analyse
DSM wil sterke groei
Maandag 4 oktober 2010 13:44DSM zet de komende jaren zwaar in op groei van de omzet en de winst. Het concern wil een ware wereldspeler worden. De groei moet vooral uit de opkomende markten komen, in het bijzonder uit China. De plannen van DSM bevestigen onze positieve kijk op het aandeel.
Met meer aandacht voor de opkomende markten, investeringen en innovatie, acquisities en samenwerkingsverbanden wil DSM de omzet en het resultaat in de periode tot en met 2015 omhoog krijgen.
De gestelde doelen zijn ambitieus en lijken zelfs overambitieus vergeleken met de resultaten van 2009, maar dat was een erg slecht jaar voor de chemie. Wie naar 2008 kijkt, ziet realistischer doelstellingen. Neem het beoogde ebitda-resultaat van €1,4 à 1,6 mrd voor 2013.
Na €836 mln over 2009 ligt de lat erg hoog, maar vergeleken met de €1,2 mrd uit 2008 is dat een stuk minder het geval. Realisatie van €1,6 mrd (exclusief overnames) kan de winst per aandeel naar circa €4,00 stuwen. Een omzetdoelstelling voor 2013 heeft DSM zich niet gesteld.
Dat geldt ook voor 2015, maar het concern mikt wel op een gemiddelde jaarlijkse autonome groei van 5 à 7% van de omzet, die aangevuld moet worden met acquisities en samenwerkingsverbanden. DSM heeft nog enkele bedrijfsonderdelen (waaronder de productie van elastomeren) in de verkoop.
Zo wordt de transformatie van fabrikant van bulkchemicaliën naar een van specialismen afgerond.
CHINA
DSM wil zich in alle facetten en geografische markten
versterken. Met name de farmatak is op wereldschaal een kleine
speler. Van de verwachte samenwerkingsverbanden voor Pharma rekent
DSM kennelijk op grote voordelen, afgaande op de beoogde
margeverdubbeling.
DSM heeft voor de beste divisie, Nutrition, margedoelstellingen gesteld, die in 2009 al ruim gehaald werden. Nutrition is een gestaag in omzet en winst groeiend onderdeel, dat in 2009 70% van de bedrijfswinst binnenbracht. Dit bezit zou het aandeel een hogere waardering moeten geven dan nu het geval is.
De hoge marge van Polymeren denkt DSM te handhaven. DSM wil 'een ware wereldspeler worden' en wil daartoe vooral groeien in de opkomende landen, met China als speerpunt. De omzet uit de landen met een hoge economische groei moet in 2015 de helft van de groepsomzet uitmaken en de omzet uit China moet gaan verdubbelen, tot €3 mrd.
INVESTERINGEN
Het concern trekt de investeringen op tot circa €520 mln
per jaar (2009: €470 mln). DSM kan deze uitgaven en nieuwe de
aankopen financieren op basis van de al sterke balans, de cashflow
van ruim €1 mrd per jaar en de inkomsten uit desinvesteringen.
Voor het lopende jaar herhaalde DSM dat het een sterk jaar zal worden. Vooruitlopend op de verwachte winst (door ons geschat op €3,00 per aandeel) kondigde het bedrijf alvast een dividend van €1,30 (1,20) aan.
Vanwege de onzekere wereldeconomie en de wispelturige beurs blijft ons kortetermijnadvies voor het aandeel (koers: €37) 'houden'. Het langetermijnadvies handhaven wij op 'kopen'. In een goede economie zijn de doelstellingen zeker haalbaar.
Berend Izaks, 1 oktober 2010
bron: Beleggers belangen
Laatste reacties op dit bericht
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




