Advies en analyse
Brunel weer op snelheid
Maandag 14 maart 2011 11:03Na twee zwakkere kwartalen heeft Brunel de draad weer opgepakt. De doelstelling van een 15% hogere omzet is makkelijk haalbaar.
Detacheerder Brunel heeft 2010 afgesloten met een sterk vierde kwartaal. De ebit steeg 30%, tot €13,1 mln (ondanks eenmalige lasten van €4 mln), bij een 22% hogere omzet van €214 mln (consensus: €201,1 mln).
De ebit-marge verbeterde tot 6,1% (5,7% in de eerste jaarhelft). Er was duidelijk sprake van een groeiversnelling. De groei in 2010, respectievelijk het vierde kwartaal, per divisie: Nederland -5/+7%, Duitsland +5/+28%, België +3/+21% en Energy -4/+25%.
Brunel keert €0,80 dividend uit (consensus: €0,70). Dit jaar wordt een omzetstijging van ten minste 15% verwacht.
Sterke start 2011
Brunel streeft een omzet na van €1 mrd bij solide winstgevendheid. Dit betekent ebit-marges van 15% in Nederland en Duitsland en 6% bij Energy.
De verwachte omzetstijging dit jaar lijkt ons aan de voorzichtige kant. De groei in Nederland in januari is dubbelcijferig geweest en deze ligt in februari nog hoger.
Ook Duitsland laat in de eerste twee maanden van dit jaar een hogere groei van 30% zien. Overcapaciteit blijft laag en de kosten zullen onder controle blijven doordat investeringen in de eerste jaarhelft niet nodig zijn.
Dit maakt een ebit-marge van 14% ook de komende tijd houdbaar. Energy behaalde in het vierde kwartaal een recordomzet van €138 mln (+25%).
Het orderboek is goed gevuld en twee Australische opdrachten (Devils Creek en Kipper Tuna) zijn eind 2010 van start gegaan. In het derde kwartaal zal met het Gorgon-project worden aangevangen.
Ook voor Energy zijn de eerste zes maanden geen investeringen nodig en is een ebit-marge van 6% zeker haalbaar.
Na twee zwakkere kwartalen weet Brunel weer een hoge omzetgroei en winstgevendheid te behalen.
Gezien de marktontwikkelingen en orderportefeuille verwachten wij een sterk 2011. Wij handhaven ons koopadvies
Tekst: Freek Tewes
bron: Beleggers belangen
Laatste reacties op dit bericht
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




