Advies en analyse

Citi ziet hogere koersen

Donderdag 30 juni 2011 17:35

Citigroup rekent op hogere beurskoersen in de tweede helft van dit jaar en ziet een terugval op de beurs als instapmoment voor beleggers.

De analisten van Citigroup wijzen er op dat beleggers zich laten afschrikken door zwakke leading indicators en de Europese schuldencrisis, terwijl een dergelijke groeivertraging midden in een economische cyclus normaal is.

Citi denkt dat dit slechts van tijdelijke aard zal zijn en denkt dat een voorziene verdere groei van de winst per aandeel positief is voor aandelen.

In tegenstelling tot sommige andere analisten en strategen rekent Citigroup ook de komende jaren op een stijging van de winst per aandeel voor bedrijven wereldwijd.

Dit is mogelijk omdat er volgens de analisten sprake is van een grotere 'corporate revenue leverage' ten opzichte van economische groei, wat er op neer komt dat de omzet van bedrijven sneller toeneemt in verhouding tot BBP-groei vergeleken met tien jaar geleden.

Daarnaast wijst Citi op de succesvolle kostenbeheersing van bedrijven, waardoor winstmarges recordniveaus naderen. Een terugval van deze marges wordt voorlopig niet verwacht.

Een hogere winst per aandeel zal volgens de analisten resulteren in hogere koersen op de beurs, wat normaal is in het derde jaar van een economisch herstel.

Voor de MSCI AC (All Country) World Index wordt momenteel een eindejaarskoersdoel van 380 punten gehanteerd tegen tegen een laatste (slot)stand van 337,46 (29 juni).

Daarmee rekent Citi dus op een flink herstel (ruim 12,5%) in de tweede helft van dit jaar. Het advies aan beleggers is om 'niet te hard achter de rallies aan te jagen' en te profiteren van de dips om aandelen te kopen. Met het oog hierop noemt Citi de recente terugval op de beurzen een koopkans.

 

bron: Beleggers belangen

Laatste reacties op dit bericht

  • Nog geen reacties gegeven

 

 
 



Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?