Advies en analyse
Tegenvaller bij AkzoNobel
Maandag 4 juli 2011 09:37Duurder dan verwachte grondstoffen nekken AkzoNobel. Het bedrijf waarschuwde voor een tegenvallend resultaat over het tweede kwartaal.
AkzoNobel waarschuwde vooruitlopend op de publicatie van de volledige tweedekwartaalcijfers (21 juli) alvast dat die resultaten zullen tegenvallen. Het bedrijf gaat uit van een ebitda-winst van circa €550 mln. In dezelfde periode van vorig jaar was dit resultaat €614 mln.
De marge staat flink onder druk. Het probleem zit vooral bij verf en coatings, waar hoger dan verwachte grondstofprijzen - onder meer titaandioxine en acrylzuur - langzamer door te berekenen zijn dan voorzien. (Kort voor dit bericht had concurrent PPG deze situatie al gemeld.)
Bovendien liep onderhoudswerk bij Chemie vertraging op, wat een incidentele factor is. De omzetten ontwikkelden zich wel overeenkom stig de prognoses. Het bestuur matigt ook de jaarprognose. Werd eerst uitgegaan van circa 5% groei van het ebitda-resultaat, nu is het 'ten minste gelijk aan vorig jaar' en dat was toen €1,9 mrd.
MEER TIJD NODIG
In het eerste kwartaal kon Akzo- Nobel de gestegen
grondstofkosten nog heel behoorlijk doorbelasten in het
consumentensegment. Bij industriële coatings was dat
moeilijker en daar zakte de marge sterk.
De grondstofprijzen zijn in het tweede kwartaal harder omhoog gegaan dan voorzien en liggen nu 20% hoger dan vorig jaar. Het zal AkzoNobel enkele maanden/kwartalen kosten om dat op te vangen, wat circa 7% prijsver- hoging van de producten vereist. In de westerse markten zal dat lastiger zijn dan in de groeilanden.
Het aandeel zakte van €46 naar €43. Onze al gematigde prognose van de winst per aandeel van €4,00 (3,71) brengen wij terug tot €3,75, onder voorbehoud van het verloop van de winstmarge.
De ontwikkelingen op de korte termijn overschaduwen de sterke kanten (wereldmarktleider met verven en coatings; 40% omzet in de opkomende landen) die op de langere termijn vruchten afwerpen.
Vanwege deze laatste aspecten adviseren wij onveranderd 'houden'.
Tekst: Berend Izaks, 1 juli 2011
bron: Beleggers belangen
Laatste reacties op dit bericht
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




