Advies en analyse

Meer slecht nieuws

Dinsdag 11 oktober 2011 15:31

De defensieve assetallocatieportefeuille staat sinds de start op 9 november op een verlies van 2,4%, terwijl de AEX inclusief het ontvangen dividend 19,9% is kwijtgeraakt. De goede prestatie is vooral te danken aan de grote positie kasgeld. Omdat de Amerikaanse economie nog steeds snel afkoelt, is het nog te vroeg om agressiever te worden.

Dit was een week waarin wij blij zijn dat wij nog steeds meer dan 50% kasgeld aanhouden in de defensieve assetallocatieportefeuille, want de toekomst is deze week weer wat somberder geworden.   

Net zoals de afgelopen weken tikten de Leading Indicators van het ECRI in de VS weer een nieuw dieptepunt aan. Dit betekent dat het herstel weer een week is uitgesteld. Er is alleen één groot verschil met de vorige weken.  

Toen was het zeker dat de Amerikaanse economie een harde landing ging maken; vanaf deze week staat het vast dat er een Amerikaanse recessie komt. Nu is het afwachten of het een milde recessie wordt of een zware.  

Één ding is zeker: in een recessie gaat de verwachte winst niet gehaald worden, zodat de waardering van de beurs met toekomstige winsten in één keer een stuk duurder wordt en uitstappen op hogere koersen is er dan niet meer bij.

Beleggers hebben de afgelopen tien jaar dit fenomeen meer dan eens meegemaakt en het zou ons verbazen als zij er dit keer wel wat van leren. De woorden 'niemand had dit kunnen zien aankomen' hebben wij al diverse malen gehoord.

China & Krediet

Daarnaast was er deze week nog meer slecht nieuws. Alle assets die de afgelopen jaren voorop hebben gelopen, hebben deze week weer nieuwe dieptepunten bereikt.  

Ten eerste is er de CSI300, de index van de belangrijkste Chinese A-aandelen. Waarom deze index voorop loopt, is ons niet duidelijk, maar het is een feit dat deze aandelen eerder de top bereiken dan westerse indices en eerder een bodem neerzetten.

China

Hetzelfde geldt voor krediet. Hier snappen we het wel: de huidige crisis heet niet voor niets de kredietcrisis. Helaas hebben obligatiespreads deze week weer een nieuw dieptepunt voor 2011 neergezet.

Investment grade ligt nu ruim 300 basispunten boven staatsobligaties en high yield nadert de 900 basispunten. Als obligatiespreads een nieuwe high maken en aandelen een nieuw dieptepunt, is er een mooi koopmoment, maar dat zal helaas niet snel gebeuren.

Het duurt namelijk een paar maanden voordat duidelijk te zien is dat obligaties niet meer synchroon bewegen met de aandelenmarkt.

Kooplijst

Wij zijn wel bezig met het aanleggen van een kooplijst, zodat als duidelijk wordt dat er weer een rally aankomt, wij meteen aandelen kunnen inslaan.  

Deze week is er één mutatie. Wij nemen afscheid van Colgate-Palmolive. Dit bedrijf bereikte de hoogste koers ooit en ging op dat niveau eigen aandelen inkopen. Wij vinden dat onbegrijpelijk en zien dat als verkwisting van kapitaal.

Karel Mercx( Twitter), 11 oktober 2011

Lees ook:

Modelportefeuille 2011: 2,7% in de plus

Onze strategie

Het is zoals in 2008 en 1987; wachten is het devies

Koop Chinese A-aandelen

Profiteren van de eurocrisis deel twee

bron: Beleggers belangen

Laatste reacties op dit bericht

  • Nog geen reacties gegeven

 

 
 



Beleggers Belangen Week 20

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?