Advies en analyse
Ordina nog geen voldoende
Dinsdag 22 november 2011 13:59Ordina heeft de omzet licht zien dalen, maar herhaalt de outlook voor het jaar. Het heeft een nieuwe financiering afgesloten voor €55 mln.
De derde kwartaalupdate van softwareconsultancybureau Ordina was weinig hoopgevend voor aandeelhouders in het al jaren kwakkelende bedrijf. De vergelijkbare omzet daalde 3,9%, naar €99,8 mln, en de ebitda was 17% lager (€1,9 mln).
De omzet uit de publieke en industriële sectoren daalde met respectievelijk 11,1 en 5,5%. De publieke sector, goed voor 40% van de omzet, is door bezuinigingen minder aantrekkelijk geworden. De omzet uit de financiële sector steeg daarentegen, met 8,1%.
Die stijging in een sector waar het nodige speelt, kan een meevaller worden genoemd. Ordina heeft, niettegenstaande vrij pessimistische uitlatingen van topman Stépan Breedveld, de outlook voor 2011 herhaald: het verwacht een ebitda van €16 mln.
Herstructurering balans
Ordina kondigde begin oktober aan dat het voor €40 mln aan nieuwe aandelen wil uitgeven om de balans te herstructureren. Tegelijkertijd met de update werd bekendgemaakt dat Ordina een nieuwe vijfjarige lening van €55 mln heeft afgesloten. Die vervangt deels een inmiddels afgeloste (dure) schuld van €120 mln.
De nieuwe lening en de nieuwe aandelen moeten (en zullen) de financieringskosten flink verlagen. Voor de bestaande aandeelhouders is de verwatering door de emissie natuurlijk minder gunstig. Ze kunnen 1 december tijdens een buitengewone aandeelhoudersvergadering over de emissie stemmen. Als ze akkoord gaan, zal die zo snel mogelijk volgen.
Waar de lagere financieringskosten gunstig zijn, is de daarmee gepaard gaande verwatering dat zeker niet. Die kan tot verkoopdruk leiden van aandeelhouders die vóór de emissie eruit willen stappen. Voorts valt niet te verwachten dat de omzet uit de publieke sector snel zal herstellen vanwege aanhoudende bezuinigingen. Ordina heeft de afgelopen jaren regelmatig verlies geleden, en verdient het voordeel van de twijfel niet.
Het advies blijft 'verkopen'.
Hildo Laman, 18 november 2011
bron: Beleggers belangen
Laatste reacties op dit bericht
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




