Beleggingsfondsen
Vanguard MSCI Emerging Markets ETF
Maandag 4 juli 2011 16:25Beleggen in opkomende markten kan behalve een beleggingsfonds ook via Exchange Traded Funds. In de Verenigde Staten zijn er flink wat opkomende markten ETFs, waarvan Vanguard MSCI Emerging Markets verreweg de grootste en meest bekende is.
Voordelen van ETFs ten opzichte van beleggingsfondsen zijn de aanmerkelijke lagere kosten (waardoor het rendement minder gedrukt wordt) en de continue verhandelbaardheid (beleggingsfondsen worden vaak slechts één keer per dag verhandeld).
Het Vanguard MSCI Emerging Markets ETF (ticker VWO) is momenteel het op één na grootste ETF genoteerd in de Verenigde Staten. Bovendien is VWO volgens Morningstar (waar VWO favoriet is) op dit moment de allergoedkoopste Emerging Markets ETF met een expense ratio van slechts 0,22%.
VANGUARD OF ISHARES
Het Vanguard Emerging Markets ETF (ticker VWO) is met een belegd vermogen van $64,17 mrd nog een slag groter dan het (eveneens zeer grote en populaire) fonds van Ishares ($40,06 mrd) waarvan de gemiddelde dagomzet wel groter is met bijna 56 miljoen stuks tegen ongeveer 19 miljoen per dag voor VWO.
Het grote verschil tussen VWO en EEM zit echter in de kosten: De expense ratio van het Vanguard fonds is slechts 0,22%, tegen 0,69% voor Ishares. Een standaard beleggingsfonds rekent normaal gesproken minstens 1%.
Beide ETFs volgen de MSCI Emerging Markets Index (weging van 17% voor China, 16% voor Brazilië, 12% voor Zuid-Korea, 11% Taiwan en 9% Zuid-Afrika).
De portefeuillesamenstelling van VWO en EEM is echter wel verschillend. De top-3 holdings van VWO wordt gevormd door Petrobras, Samsung Electronics en Vale.
Het interessante van VWO is de enorme spreiding die het beleggers biedt middels de liefst 896 verschillende aandelen in portefeuille (peildatum 22 juni). De top-10 is desondanks 'slechts' goed voor 18% van het totaal belegde vermogen, waarmee de koersbeweging van individuele aandelen een veel minder grote invloed heeft op het totaalrendement. Met name beleggingsfondsen zetten vaak stevig in op een handjevol aandelen met wegingen van minstens 5%, waardoor het rendement sterk afhangt van deze top-holdings.
In 2011 behaalde VWO tot dusverre (per 1 juli) een rendement van 2%. De huidige koers van $49,18 is niet ver verwijderd van de hoogste jaarkoers van $50,92. Let er wel op dat het hier om een belegging in dollars gaat, wat uiteindelijk voor een belangrijk deel het rendement kan beïnvloeden (MvH).
Reageren
Laatste reacties op dit beleggingsfonds
-
Nog geen reacties gegeven
Abonnementen
- Abonneer mij op het dagelijkse gratis beurs.nl update met ieder uur het laatste beursnieuws
- Abonneer mij op het maandelijkse gratis beurs.nl review met een overzicht van de afgelopen maand
- Lees de nieuwste editie van Beleggers Belangen (inkijk exemplaar)
- Abonneer mij op het beleggersweekblad Beleggers Belangen
- Download de beurs iPhone applicatie
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief




