Expert Opinie
AEX in de aanval
Harm van Wijk | Vrijdag 3 augustus 2012 10:10De AEX lijkt onvermoeibaar: na een dieptepunt te hebben bereikt in juni rond 280 punten, zette de index opnieuw de aanval in op de dalende weerstandslijn uit 2007. Deze dalende weerstand vormde al jaren een ware plaaggeest en lijkt inmiddels het onderspit te moeten delven.

Een verdere voortzetting van de stijgende trend sinds juni, betekent een uitbraak aan de bovenkant uit een jarenlange consolidatiedriehoek. De volgende uitdaging echter wacht bij 337 punten, wat de top van dit jaar markeert. Deze top zal moeten worden gepasseerd voor een bevestiging van de stijgende trend sinds eind 2011.
De stijging werd voornamelijk gedragen door indexzwaargewichten Unilever en Royal Dutch Shell. ASML deed ook in het zakje door al maandenlang te stijgen en daarmee een meerjarig recordniveau te hebben bereikt.
Uitlatingen van ECB-president Draghi, in Londen vorige week, deden de Europese aandelenmarkten sterk opleven. De ECB-president stelde vorige week: “De Europese Centrale Bank zal alles uit de kast halen om de euro overeind te houden”. ‘Super Mario’ voegde eraan toe: “…verdere ingrepen op de obligatiemarkten zijn niet uitgesloten”.
Een week later liet de ECB de rente onveranderd op een historisch laag niveau van 0,75%. Daarnaast kondigde Draghi aan dat de ECB “voor zo veel als nodig obligaties in de secundaire markt te gaan kopen”. Volgens Draghi zijn de hoge risicopremies in Zuid-Europese landen niet acceptabel. De ECB-president kondigt aan dat het tijdelijke noodfonds EFSF en de permanente variant ESM zich op obligatiemarkt zullen begeven.
De AEX veerde donderdagmiddag op en tikte een hoogste stand aan boven 330 punten, maar dook vervolgens loodrecht naar beneden. Op weekbasis is de stijgende trend desalniettemin intact, waarbij een hogere top is gevormd.
Hoewel de weg van de minste weerstand sinds de start van het millennium naar beneden is, is de doorbraak van de dalende weerstandslijn uit 2007 een positief signaal. Het korte termijn beeld is positief, aangezien de ‘uptrend’ sinds juni intact is. Het is bemoedigend dat de RSI (op dagbasis) onlangs ‘overbought’ werd en daarmee de ‘bull range’ bevestigde.
Wel zal de RSI op dagbasis moeten doorstijgen om daarmee negatieve divergentie ongedaan te maken. De koopkrachtindicator noteert nog steeds in een ‘bull range’. De lagere bodem in de RSI en een hogere bodem in de AEX op dagbasis, vormden een ‘positieve reversal’-patroon. Vorige week gaven we reeds aan dat dit een koersdoel boven de top van juli impliceert.
Er is echter nog een lange weg te gaan voor de AEX om het verlies vanaf de top in maart weg te poetsen, laat staan het terreinverlies sinds het jaar 2000 toen de AEX rond 700 noteerde. Vooralsnog sorteert de ‘peptalk’ van ‘Super Mario’ weinig effect: veel woorden, weinig wol dus. Desalniettemin heeft de AEX een nieuw wapenfeit bereikt: (opnieuw) een hogere piek boven 330 punten. Daarmee heeft de stijgende trend sinds begin juni een nieuwe impuls gekregen.
Met vriendelijke groet,
www.beursbulletin.nl
Drs. Harm van Wijk
Reacties
-
Sjonge, sjonge wat een wapen gekletter. Maar het is inderdaad te triest voor woorden al dat geld dat weg vloeit richting het zuiden. Straks ook nog een Bankvergunning voor het steunfonds EU en dan zijn wij helemaal de nationale "Joker". Het Zuiden op de been geholpen en het Noorden nog jaren lang in een alles omvattende recessie.
Pear van den Muggenheuvel 05 augustus 2012 20:14:21 -
En de grieken krijgen weer geld..... DE beurzen worden nu gespekt door smerige overheids acties.....straks klapt de boel echt in! In september zal het begin van het einde starten....NL stemt massaal TEGEN de EU......Brussel boos.....Sancties tegen NL....groepering binnen NL staat op en pleegt een mega aanslag op Brussel......21-12-2012...WW3 is begonnen
arjan 04 augustus 2012 17:33:28 -
Eigenlijk is de Aex de goedkoopste index in europa(wereld)nog 110% te gaan naar de top van 700 in 2000.
jan 04 augustus 2012 12:36:08 -
Vannacht teruggekomen van een weekje Spanj, een weekje zonder handel. Was van plan om AEX short bij te kopen op 327 maar zie dat de AEX op 330 staat. Dat wordt maandag meteen bijkopen!
Herman 04 augustus 2012 07:31:51 -
er wordt op slecht nieuws matig gereageerd en goed nieuws wordt uitvergroot. EEn iedeaal beursklimaat een een forse stijging. De komende weken staat AEX 350 op de borden. HANDEL NIET TEGEN FDE TREND IN.
Sjaak 03 augustus 2012 21:18:46 -
De beurzen zijn bezig om een top te zetten en om vervolgens weer hard te dalen. Ik heb mijn posities doorgerold en hoop het de volgende keer weer goed te maken. Beurzen stijgen op slecht nieuws en dat al weken achter elkaar. Niet opgeven.
Bas Wolf 03 augustus 2012 18:45:09
Disclaimer
De auteur schrijft deze expert opinie op persoonlijke titel. Zijn handelssignalen kunnen op elk moment veranderen. De informatie in deze expert opinie is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
![]() ![]() |
![]() |
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief






