Expert Opinie
Economie VS niet aan de gang te krijgen?
Rob Bliekendaal | Dinsdag 9 november 2010 23:07Eindelijk was er vorige week een klein teken van herstel op de arbeidsmarkt in de VS. Er zijn 151.000 banen bijgekomen. Hiermee is het risico van een dubbele dip in de VS afgenomen, ondanks de 9,6% werkloosheid. De FED gaat weer staatsobligaties opkopen, voor 600 miljard. En als de situatie daarom vraagt, zal de FED opnieuw moeten instappen. Uitgaande van de huidige verwachtingen voor inflatie en werkloosheid is berekend door de Wall Street Journal dat de FED de komende anderhalf tot twee jaar voor een totaal aan 2000 miljard aan obligaties zal opkopen. De Wall Street Journal meldt dat uit een rapport van het IMF kan worden opgemaakt dat de VS zelfs voor 4,2 biljoen dollar moet ophalen om aan zijn lopende verplichtingen te kunnen blijven voldoen, ofwel bijna 28% van de in de VS geproduceerde goederen en diensten (BBP). Het lijkt dat de VS dezelfde richting opgaat als Japan, dat al decennia met grote schulden te maken heeft en er maar niet bovenuit weet te komen.
Hoeveel geld er ook tegenaan gegooid wordt, het lijkt wel of de markt gewoon niet aan de gang te krijgen is. In de VS is men opgevoed met het idee dat de overheid de economie kan regelen en dat ook doet. Dus stopte de consument uiteindelijk met sparen. Schulden op meerdere creditcards waren voor niemand een probleem. Pas nu zien de burgers dat de overheid niet almachtig is en iedereen uiteindelijk zelf verantwoordelijk is voor de eigen financiële toekomst. Burgers en bedrijven zijn zuinig aan het doen en ouderwets aan het sparen. En precies dat is het grote probleem waardoor de economische groei in de VS niet van de grond komt. Bij uitblijvende vraag kunnen de geldverruimingen tot inflatie leiden.
Reacties
-
Nog geen reacties gegeven
Disclaimer
De auteur schrijft deze expert opinie op persoonlijke titel. Zijn handelssignalen kunnen op elk moment veranderen. De informatie in deze expert opinie is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Altijd op de hoogte zijn?
- beurs.nl update
Ontvang iedere dag op bet gewenste tijdstip het laatste nieuws in uw mailbox
- beurs.nl review rss
Word lid van onze maandelijkse nieuwsbrief



