Expert Opinie

Stille markt, heilige markt

Miguel Angel Nieto | Donderdag 22 december 2011 16:04

Foto van Miguel Angel Nieto

De weken rond Kerstmis zijn een goede tijd om de resultaten van het afgelopen jaar te analyseren en om eens te bedenken hoe de investeringsstrategie nog succesvoller kan in het komende jaar. Opinies van ervaren handelaren zijn daarbij welkom. Ze kunnen een ander perspectief bieden in de wilde wereld van dagelijks kelderende koersen, de ongelooflijke volatiliteit en andere onvoorspelbare factoren. Ik zal u niet vertellen hoe u miljonair kunt worden. Als ik dat wist zat ik niet hier en las u nu niet deze column. Lees onderstaande maar als basisplan ‘hoe geen geld te verliezen’.

De rol van de psychologie in de markt wordt soms onderschat, maar het is een relevante factor als je het rendement wilt verbeteren. Is het u wel eens opgevallen dat de meeste winst in een ‘bull’ markt ’s nachts wordt gemaakt? En dan vooral als de index sluit rond het laagste punt van de handelsdag.  Aan de andere kant, in een ‘bear’ markt worden de verliezen overdag geleden en nieuwsontwikkelingen kunnen gedurende de nacht een onvoorspelbare en meest negatieve invloed hebben. Dit maakt dat het eng is om ‘long’ te gaan – vooral op lage niveaus omdat er de volgende dag een fors verlies geleden kan worden.  Beleggers die vasthouden aan short posities leren in de loop van de tijd dat de meest significante gaten ’s nachts voorkomen en dat er een stormloop van kopers is de volgende dag als de markt weer open gaat. Het wordt dus risicovol om short posities aan te houden gedurende de nacht. Dit klinkt als een basisconcept van iemand die bang is om verlies te lijden, maar het werkt vaak wel. Vergeet niet dat 20 indicatoren nooit de plek kunnen innemen van het gezond verstand. Ten minste, dat zou niet mogen.  
Het is belangrijk dat een handelaar een grafiek kan lezen en interpreteren en dat hij de juiste technologie heft om daadwerkelijk te handelen. Maar er is een psychologisch component aan het handelen op de financiële markten die niet over het hoofd gezien moet worden. Het opzetten van de investeringsplan, het doen van research, ervaring opdoen en het instellen van regels voor jezelf zijn allemaal kleine stappen die de handelaar kan helpen om psychologische obstakels te slechten.
U heeft vast al veel gelezen over de toekomst van de wereldeconomie, en ook nu bent u weer aan het lezen over de economische en financiële situatie. Wellicht heeft u onderstaande dus wel eens voorbij zien komen, maar zo niet: ik heb een aantal uitspraken van fora gehaald die iets proberen te zeggen over de toekomst.
“Je wil eind 2008 met pensioen gaan en dan komt de realiteit binnen. Oei. Grote verliezen en je hebt niet genoeg geld op met werken op te houden. Dat is wat er mis is met continue aandelen vast te houden. Shit happens.” - @statton
“Zorg dat je uitgaven in orde zijn voordat je je zorgen gaat maken over hoe veel je kan sparen” – @psu9932
“Ik lees geen blogs, luister niet naar muziek en waardeer kunst niet. Met een koop-en-houden strategie is er eigenlijk geen reden om op de hoogte te blijven van wat er speelt op de financiële markten of de economie in het algemeen”-@Ben24
“Als je besluit wanneer je met pensioen wil gaan zijn er twee cijfers belangrijk: hoeveel geld heb je en hoe lang zal je leven. De rest is geen probleem.” –Aa2z

Het is belangrijk voor de handelaar om een grafiek te kunnen lezen en om over de juiste techniek te beschikken zodat transacties snel worden uitgevoerd, maar het psychologische aspect mag niet worden vergeten. Handelsregels opstellen, een trading plan maken, onderzoek doen, het nieuws volgen en ervaring krijgen zijn simple stappen die er voor zorgen dat u minder op emotie handelt.
Ik bedank alle bloggers uit dit stuk voor  hun contributie. Ik wens u een gelukkig en succesvol 2012.


Miguel Angel Nieto is Analist bij IG Markets Nederland dat handel in CFD's aanbiedt in Nederland. Deze column bevat geen beleggingsadvies. Verder kunnen eventueel gesuggereerde adviezen niet voor bepaalde beleggers van toepassing zijn. Opvolging van adviezen dient in samenspraak met een deskundige beleggingsadviseur.
 

Reacties
  • OLE

    ole 22 december 2011 19:45:53
  • Foto van M.A. Nitro ? Zeker Incognito ?

    Frosty the Snowman 22 december 2011 19:14:22


 

 
 

Disclaimer

De auteur schrijft deze expert opinie op persoonlijke titel. Zijn handelssignalen kunnen op elk moment veranderen. De informatie in deze expert opinie is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.




 



Beleggers Belangen Week 21

 

 

 

 

Altijd op de hoogte zijn?