(ABM FN-Dow Jones) Unilever wil dat een rechtszaak die ijsmerk Ben & Jerry's tegen het levensmiddelenconcern heeft aangespannen in de Verenigde Staten, wordt geseponeerd. Dit meldde persbureau Reuters vrijdagavond laat op basis van rechtbankpapieren die Unilever heeft ingediend.
Unilever hoopt zo de vermeende pogingen van Ben & Jerry's om het bestuur te ontmantelen een halt toe te roepen en het activisme van het ijsmerk te stoppen. Ben & Jerry's zou een "uitgesproken pro-Palestijns, anti-Israëlisch standpunt" innemen, wat slecht is voor de reputatie van Unilever, dat daardoor investeerders heeft verloren.
Het bedrijf beschuldigt Anuradha Mittal, bestuursvoorzitter van Ben & Jerry's, ervan de media te gebruiken om vertrouwelijke arbeidsbesprekingen te ventileren en valse beschuldigingen te uiten om haar eigen agenda te bevorderen, in plaats van in goed vertrouwen met Unilever samen te werken.
Volgens Ben & Jerry's zijn Unilevers pogingen om haar activisme het zwijgen op te leggen, in strijd met de wet.
Verder verwerpt Unilever de bewering dat het heeft geprobeerd de voormalige CEO van Ben & Jerry's, Dave Stever, te ontslaan, omdat hij het sociale activisme van zijn bedrijf steunde. Volgens Unilever werd Stever juist een grotere rol en meer salaris aangeboden, maar koos hij ervoor om ontslag te nemen.
Eerder deze week zei Unilever bij de kwartaalcijfers dat de afsplitsing van Ben & Jerry's, Breyers, Magnum en andere ijsmerken op schema ligt. Het bedrijf zal op 1 juli zelfstandig operationeel zijn en in het vierde kwartaal apart worden gerapporteerd.
Unilever benadrukte daarbij ook dat Ben & Jerry's niet te koop is.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden