Beurs.nl monitor iconMarkt Monitor
  • AEX +1,90 930,90 +0,20%
  • DE40 0,00 23.695,59 0,00%
  • US500^ +33,71 5.943,63 +0,57%
  • US30^ +218,60 42.545,20 +0,52%
  • EUR/USD 0,00 1,1146 -0,39%
  • WTI +0,29 62,04 +0,47%
  • Gold spot -47,87 3.191,01 -1,48%

Solide eerste kwartaal DSM-Firmenich

Solide eerste kwartaal DSM-Firmenich
Beeld: DSM-Firmenich

(ABM FN-Dow Jones) DSM-Firmenich heeft in het eerste kwartaal van 2025 op jaarbasis een hogere omzet behaald en de outlook werd gehandhaafd. Dit bleek woensdagochtend uit de cijfers van het bedrijf.

CEO Dimitri de Vreeze sprak van sterke prestaties in het eerste kwartaal, met een aanzienlijke groei in alle activiteiten en de effectieve uitvoering van het strategische plan, inclusief uitgebreide kostensynergieën.

De omzet steeg op jaarbasis 7 procent naar 3,27 miljard euro en dat was redelijk conform verwachting. 

De autonome omzetgroei bedroeg 8 procent, waarbij analisten rekening hielden met 9 procent. In het vierde kwartaal lag de groei nog op 7 procent.

De aangepaste EBITDA steeg op jaarbasis 40 procent van 463 naar 650 miljoen euro, inclusief de positieve effecten van de vitamineprijzen. In het vierde kwartaal kwam de aangepaste EBITDA uit op 601 miljoen euro.

Aandeleninkoopprogramma

DSM-firmenich is voornemens gewone aandelen in te kopen met een totale marktwaarde van 1 miljard euro. Dit programma startte op 1 april 2025 voor een initiële waarde van 500 miljoen euro en zal worden verhoogd tot 1 miljard euro na afronding van de verkoop van het belang in de Feed Enzymes Alliance. Het is de bedoeling dat dit programma in het tweede kwartaal van 2026 wordt afgerond.

Outlook

Voor 2025 rekent DSM-Firmenich op een aangepaste EBITDA van minimaal 2,4 miljard euro. Hierin is nu een bijdrage van circa 150 miljoen euro meegenomen van het tijdelijke effect van de vitamineprijzen als gevolg van een verstoring aan de aanbodzijde op de vitaminemarkt en de desinvestering van de Feed Enzymes-activiteiten.

Bron: ABM Financial News ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
DSM FIRMENICH AG kopen verkopen

69% zegt kopen

13 stemmen