Beurs.nl monitor iconMarkt Monitor
  • AEX +16,34 922,08 +1,80%
  • DE40 0,00 23.499,32 0,00%
  • US500^ +188,74 5.846,95 +3,34%
  • US30^ +1.199,90 42.426,30 +2,91%
  • EUR/USD -0,01 1,1089 -1,13%
  • WTI +0,86 61,76 +1,41%
  • Gold spot -85,04 3.239,21 -2,56%

Jefferies haalt Aedifica en Cofinimmo van de kooplijst

Jefferies haalt Aedifica en Cofinimmo van de kooplijst
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN) Jefferies heeft vrijdag de adviezen voor Aedifica en Cofinimmo verlaagd naar Houden, waarbij het koersdoel voor Cofinimmo met 3 euro werd verhoogd naar 80 euro en het koersdoel voor Aedifica onveranderd 68 euro bleef. Dit bleek uit een rapport dat de bank vrijdagochtend uitstuurde.

Cofinimmo wees vanochtend het bod van Aedifica af. Hoewel Cofinimmo de strategische redenering erkent, steunt het bestuur de voorwaarden van het voorstel niet.

De raad van bestuur van Cofinimmo is unaniem van mening dat de door Aedifica voorgestelde voorwaarden Cofinimmo en haar toekomstperspectieven onderwaarderen, en aanzienlijke uitvoeringsrisico’s met zich meebrengen.

Cofinimmo zei dan ook andere pistes in overweging te nemen om de aandeelhouderswaarde te maximaliseren.

"Hoewel Cofinimmo het bod vanmorgen heeft afgewezen, verwachten we dat de deal zal doorgaan", aldus Jefferies. De bank wees op de overlap tussen de aandeelhouders van beide bedrijven. "Dat maakt een succesvol bod eenvoudiger."

Ook was er van aandeelhouders van Cofinimmo volgens Jefferies weinig commentaar op de hoogte van het bod. En dat zou voor Aedifica een bevestiging zijn dat de hoogte correct is. Het bod waardeert Cofinimmo op 80,91 euro, aldus Jefferies. De bank wees op het bod van Brookfield op Befimmo in 2022, dat een zelfde waardering hanteerde.

Jefferies denkt dat Aedifica vlot met een reactie zal komen op de afwijzing van Cofinimmo.

"Omdat wij van mening zijn dat de biedprijs correct is, en indien Aedifica het bod ook maar enigszins verhoogt, verwachten wij dat Cofinimmo op een gegeven moment met Aedifica in gesprek zal gaan", aldus Jefferies.

Het aandeel Aedifica noteerde vrijdag 1,8 procent lager in Brussel op 66,60 euro en Cofinimmo daalde met 1,2 procent naar 76,25 euro.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Aedifica kopen verkopen

57% zegt kopen

7 stemmen

Cofinimmo kopen verkopen

83% zegt kopen

6 stemmen