Beurs.nl monitor iconMarkt Monitor
  • AEX +16,34 922,08 +1,80%
  • DE40 +67,22 23.566,54 +0,29%
  • US500^ +188,74 5.846,95 +3,34%
  • US30^ +1.199,90 42.426,30 +2,91%
  • EUR/USD -0,01 1,1094 -1,08%
  • WTI +0,86 61,76 +1,41%
  • Gold spot -87,48 3.236,77 -2,63%

Deutsche Bank verhoogt koersdoelen Rheinmetall en Leonardo

Deutsche Bank verhoogt koersdoelen Rheinmetall en Leonardo
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Deutsche Bank heeft vrijdag de koersdoelen voor Rheinmetall en Leonardo verhoogd en de koopadviezen herhaald, nadat de twee Europese wapenfabrikanten eerder in de week met de kwartaalcijfers kwamen. Dit bleek uit analistenrapporten van de Duitse bank.

Voor Rheinmetall ging het koersdoel omhoog van 1.300 naar 1.800 euro en voor Leonardo van 46,00 naar 52,00 euro.

Hoewel Rheinmetall al met voorlopige cijfers was gekomen, waren de definitieve cijfers toch nog een positieve verrassing. "Het bedrijf bleef wijzen op opwaarts potentieel voor 2025", aldus de analisten. Daarbij blijft de orderportefeuille maar stijgen, door opdrachten uit Duitsland zelf, maar ook vanuit andere landen. En de vooruitzichten voor die tweede groep zijn ook "solide".

"Voor ons is dit positief, omdat het aangeeft dat klanten inspelen op de drastischere behoefte om op korte en lange termijn in defensie te investeren", schreef Deutsche.

Vooruitkijkend verwacht Deutsche dat het tweede kwartaal voor Rheinmetall een geleidelijke groeivertraging zal laten zien, mede door de toegenomen concurrentie en doordat sommige inkomsten naar het derde kwartaal worden doorgeschoven. "Het momentum voor defensie blijft echter over het gehele boekjaar sterk."

De kwartaalcijfers van Leonardo waren beter dan verwacht, zag Deutsche verder.

"En er ligt meer in het verschiet", aldus de analisten.

In het eerste kwartaal vielen de orders, de omzet, de EBITA en de operationele vrije kasstroom hoger uit dan voorzien. Dit was vooral te danken aan de goede prestaties bij de verkoop van helikopters en elektronica voor defensiedoeleinden.

"De vooruitzichten ogen positief en het bedrijf verwacht dat de importheffingen slechts een beperkt effect zullen hebben", volgens de Duitse bank.

Rheinmetall noteerde vrijdag 0,4 procent lager in Frankfurt op 1.694,00 euro en Leonardo leverde zelfs 2,8 procent in op 47,62 euro in Milaan.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
LEONARDO S.P.A. EO 4,40 kopen verkopen

100% zegt kopen

8 stemmen

Rheinmetall kopen verkopen

89% zegt kopen

9 stemmen