(ABM FN-Dow Jones) De investeringen in Nederland zijn in maart weer gestegen. Dit meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek dinsdagochtend.
In de derde maand van dit jaar was het volume van de investeringen in materiële vaste activa 2,2 procent groter dan in dezelfde periode een jaar eerder, na een daling in februari.
Er werd in maart vooral meer geïnvesteerd in machines, waaronder defensiematerieel, en gebouwen.
In personenauto’s en overig wegvervoer, zoals vrachtauto's, opleggers en busjes, werd juist minder geïnvesteerd dan een jaar eerder.
"Net als in januari en februari gaat de daling van de investeringen in het wegvervoer samen met de belastingwijzigingen per 1 januari 2025 en veranderende regels rond milieuzones in sommige steden", aldus het CBS.
Volgens het CBS zijn de omstandigheden voor de investeringen in mei ongunstiger dan in maart.
Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.